Afdrukken

Verslag Bekerfinale SCHALKWIJK JO19-1 - AURORA JO19-1

Geschreven door Hoofdredactie op . Gepost in Voetbal

Zaterdag 1 juni 2019  BEKERFINALE TE UITHOORN
Schalkwijk Transp  1 -5  Logo Aurora ander rood2 100
SCHALKWIJK JO19-1 vs AURORA JO19-1
  1e helft
37e Max, 41e Daen   
Ruststand                                            0 - 2                                           
76e  2e helft
50e Paul, 60e Max, 78e Max  
Eindstand 1 - 5  

 

 

 

 

 

 

 

Bekijk hier de wedstrijdfoto's.
Bekijk hier foto's van thuiskomst.

AURORA JO19-1, TROTSE WINNAAR IN ZINDERENDE BEKERFINALE TEGEN  SCHALKWIJK:

Vandaag was het dan eindelijk zover dat onze mannuh de bekerfinale mochten spelen tegen de buren uit Schalkwijk. Het zou hoe dan ook een feest worden, want het feit alleen al dat je na zo’n lang seizoen de bekerfinale weet te halen is al een felicitatie waard, maar winnen is natuurlijk het allerleukste!  In de competitie speelden wij dit seizoen twee keer tegen Schalkwijk. In november wonnen wij de uitwedstrijd met 1-2 en onlangs in April, stond er na 90 minuten een 4-4 stand op het score bord. Wij waren dus gewaarschuwd, voordeel was wel dat wij het team grondig hadden geanalyseerd. Zodoende wisten wij waar de kracht lag bij de tegenstander, in de wedstrijdbespreking  wisten wij dat verdediger nummer 14, Jay, graag opkomt, de middenvelders (nr12) Vincent, (nr 16) Damian de spelbepalers zijn en met hun individuele kwaliteiten de spitsen perfect kunnen aanspelen, of zelf kunnen scoren. Vincent is de man van de vrije trappen en scoorde ook prachtig tegen ons in de thuiswedstrijd die dus in een gelijkspel eindigde. Voorin loopt dan nog de lastige zwervende spits (nr13) Jimmy, die altijd scoort tegen ons. Vanaf dat we Jimmy tegenkomen in de D pupillen tot aan de A junioren scoorde Jimmy altijd tegen ons. Doelstelling voor vandaag was dan ook deze mensen heel kort te houden, niet laten voetballen, dus bij de omschakeling direct druk te zetten op deze spelers en natuurlijk Jimmy van scoren af te houden! De voorbereiding was dus goed en in de laatste training voorafgaand aan de finale op, hadden wij nog op vrije trappen en corners geoefend.

Gelukkig waren wij vandaag compleet, alleen Noud kon er niet bij zijn. Hij was op examen vakantiereis met zijn studiegenoten en baalde natuurlijk enorm dat die dit feest moest missen. Rond 13.00 uur waren we met zijn allen in de kantine om nog een lichte pasta en fruit maaltijd te nuttigen en Peter van Kooten, tapte nog  een paar spelers in, Paul en Tom, omdat die nog wat lichte enkelklachten hadden. Met de bus, vol fans en de spelersgroep waren wij naar Uithoorn gegaan. Daar aangekomen rond 16.00 uur , kregen wij te horen dat het aanvangstijdstip met circa 15 minuten uit zou lopen. De hele dag werden daar finales afgewerkt en vanwege de enorme hitte, waren bij alle wedstrijden drinkpauzes ingelast, waardoor de vertraging was ontstaan. De aftrap zou dan ook rond 17.15 zijn. Vooraf hadden wij nog een korte warming-up gedaan en vlak voordat we naar het veld zouden gaan, namen wij het strijdplan nog even kort door en pepten de, ietwat nerveuze, spelers op voor de finale. Op het veld stonden beide teams keurig opgesteld  op de middencirkel met daar tussenin het arbitrale knvb trio. Vlak voor de aftrap kregen wij van de aanvoerder van Schalkwijk een prachtige bos bloemen, als felicitatie voor het behalen van het kampioenschap een week eerder. Dit zeer sportieve gebaar werd en is zeer gewaardeerd!

Eindelijk was het dan zover en op een loeiheet kunstgrasveld, floot de scheids voor het begin van de wedstrijd. Vanwege de hitte was het zaak, om zuinig met onze krachten om te springen. Goed positiespel en goede passing was daarom noodzakelijk, om vooral de bal het werk te laten doen. De eerste minuten waren dan ook wat zenuwachtig van onze kant. Niet dat Schalkwijk echt gevaarlijk werd, maar de opbouw was nog te slordig, waardoor we in het begin de tweede bal vaak verspeelde. Daardoor kon Schalkwijk weer overnemen en ons onder druk gaan zetten. We waren duidelijk nog aan het zoeken en de eerste de beste keer dat Jimmy goed werd ingespeeld was Paul Verkerk net te laat en maakte een overtreding die hem geel koste. Na een minuut of 12, moesten we ineens met 10 man verder. Uit de toegekende vrije trap, die uiteraard door (nr12) Vincent werd genomen, kwam gelukkig dit keer geen treffer, zodat wij met een gelijke stand de 10- minuten man minder situatie moesten doorkomen en dat was met deze hitte echt geen pretje. Gelukkig hadden wij die fase goed doorstaan en het mooie was, dat wij in deze man minder periode ineens kansen kregen voor Hans Meijer en Daen van Dijk. Dit was een signaal dat er mogelijkheden lagen tegen dit Schalkwijk. Met Paul, na 10 minuten, erbij konden we de organisatie weer herstellen en Thomas ging dan ook weer rechtshalf spelen en Paul ging terug naar de stopperpositie om het gevaar Jimmy af te stoppen. Vanaf dat moment hadden wij het middenveld in handen, de nr’s 12 en 16 kwamen vrijwel niet in hun spel en langzaam aan verplaatste het spel zich naar de helft van Schalkwijk. De kansjes die Schalkwijk kreeg werden door de solide spelende achterhoede steeds weer onschadelijk gemaakt. Lucas had de rechtsbuiten in zijn broekzak, Paul, had grip op Jimmy. Tollie repareerde de gaatjes achterin en Casper kon doorschuiven naar het middenveld omdat Schalkwijk 1-4-4-2 speelde de eerste helft. Ook toen na de drinkpauze, Jimmy van positie wisselde met de rechtsbuiten, bleven wij de twee diepste aanvallers controleren, zodat deze niet gevaarlijk werden. Ondertussen was het wachten op de openingstreffer, want wij hadden inmiddels het beste van het spel, maar door de spanning, wat voelbaar was bij beide teams, en de hitte was de absolute scherpte er nog niet. Schoten van Daen, Brian en Hans gingen rakelings langs of over. Maar na ruim een half uur spelen was het Hans die opstoomde en Max in stelling bracht die vlak voor het doel stond. Max haalde direct hard uit en zijn snoeiharde schot vloog hard in het dak van het doel. Voor hetzelfde geld hadden ze die bal in Aalsmeer moeten zoeken zo hard als die was, maar gelukkig stond het doel in de weg,  0-1 en een explosie van vreugde barste los bij de vele fans die rond het veld stonden. Schalkwijk was van slag en dit was dan ook het moment om vlak voor de rust door te drukken en op jacht te gaan naar het volgende doelpunt. Die kwam er dan ook niet lang na de openingstreffer. Een overtreding een meter of 7 buiten en rechts van het 16-meter gebied, op Hans, leverde ons een vrije trap op. Zoals gezegd hadden wij in de laatste training een vrije trap variant geoefend en dit was dan ook het moment om hem uit te voeren. Volgens afspraak nam Brian, aan de rechterkant, de vrije trap, die hij rechts langs de muur de 16-meter in zou schieten. Daen zou dan vervolgens snel uit de muur lopen, om de pass van Brian voor te geven op Max die ter hoogte van de penaltystip zou inkomen. Maar Daen had bij deze variant Max niet nodig en schoot de bal, maar gewoon zelf keihard in de goal en vlak voor de rust stonden we ineens met een 0-2 voor. Dit was echt super dat de vrije trap variant na drie keer oefenen op de training, bij de eerste de beste keer direct een doelpunt opleverde. Met nog enkele minuten te gaan tot de rust, probeerden wij de wedstrijd in het slot te gooien, maar doelpunten kwamen er niet meer bij, zodat onze mannuh met een 0-2 voorsprong gingen rusten.

De tweede helft zouden we volgens afspraak Niels wisselen voor Paul Schreurs, die met zijn enorme snelheid de achterhoede van Schalkwijk in problemen moest brengen. De tweede helft was koud 5 minuten bezig, of Paul werd schitterend in stelling gebracht. Met een sublieme crosspass van Daen, die de bal vanaf de linkerkant voorgaf aan Paul die opstoomde aan de rechterkant. Paul controleerde de bal direct en ging alleen op de keeper af en bedacht zich geen moment en haalde verwoestend uit. Zijn vlammende schot was onhoudbaar voor de keeper en zo stonden wij in de 50e minuut met en riante 0-3 voor. Dit was de zoveelste domper voor Schalkwijk, want kort voor het doelpunt van Paul, had Jimmy een klein kansje gehad. Paul was helemaal los na zijn snelle goal en niet veel later werd Paul weer op volle snelheid aangespeeld en kon hij weer alleen op de keeper afgaan. Zijn harde schot werd half gehouden door de keeper, maar het was de zeer scherp spelende Max, die het laatste tikkie gaf en ons zo op een riante 0-4 voorsprong zette. Wat een weelde zo aan het begin van de tweede helft!  Max had in de thuiswedstrijd 3 keer gescoord tegen Schalkwijk, dus je kan Max wel een ware plaag noemen voor de Schalkwijkers.  Schalkwijk weigerde op te geven en dat sierde hun mentaliteit en zij probeerde ondanks deze forse achterstand toch een gaatje te vinden in onze verdediging. Na een snelle uitval van Schalkwijk, kwam Paul Schreurs in duel met een speler van Schalkwijk die onderuit ging. Tot verbazing van iedereen die een rood-wit Aurora hart had, kreeg Paul voor deze actie ook geel. De eerste helft geel voor Paul Verkerk en in de tweede helft voor Paul Schreurs. Zou de scheids wat tegen Paulen hebben?  De eerste gele kaart was nog wel te begrijpen, maar deze tweede was volstrekte waanzin. Hoe dan ook na een dik kwartier in de tweede helft moesten wij weer een man minder situatie overleven. In de eerste helft hadden wij gezien dat we juist beter speelden met een man minder. Mogelijk dat het voor Schalkwijk, lastig was om ons zo te bespelen en ook nu weer kregen we een paar dotten van kansen van Hans en Daen, Bij weer een mooie aanval over de linkerkant die door Brian werd opgezet, kwam Daen op de rand 16-meter van het doelgebied van Schalkwijk in duel met een tegenstander. waarbij beide spelers ten val kwamen. De scheids floot voor een overtreding tegen ons en tot onze verbazing kreeg Daen direct rood voor dit duel. Ongeloof bij alle Aurorianen wat de scheids ons hier aan deed? Het uitermate sportieve duel werd nu toch echt ontsierd door deze rode kaart. ( uitleg van de scheids was, dat Daen een natrappende beweging zou hebben gemaakt??) Ondanks onze riante voorsprong, werd het nu toch link, want om een korte periode met 9 man te moeten voetballen was het echt zaak nu de boel achterin op slot te houden, totdat Paul Scheurs er weer in zou mogen. We wisten in ieder geval wel dat we nog bijna 25 minuten met 10 man moesten doorkomen, wat ook ons wisselbeleid zou beïnvloeden. Gek genoeg bleef Schalkwijk, lang 4 man achterin houden toen wij met 9 man speelden. Zelfs met 9 man wisten wij nog een keer gevaarlijk te worden, maar het spel werd er in deze fase niet beter op. Door deze kaarten was het aan onze kant noodzaak om met alle uitballen etc. langzaam aan te doen om tijd te winnen. Gelukkig kon Paul er weer in, na 10 minuten en was het zaak om tot aan de drinkpauze, niet tegen een tegentreffer aan te lopen. Dat  gebeurde dan ook niet. Halverwege de 2e helft kregen wij 2 minuten de tijd om te drinken en dat gaf ons gelegenheid om de spelers de nodige instructies mee te geven voor de laatste zware 22 minuten. Bij enkele spelers slopen de krachten eruit en dat betekende dan ook dat we de nodige spelers gingen wisselen. Paul Verkerk probeerde het nog even, maar moest met nog 20 minuten te gaan naar de kant en werd vervangen door Mike. Mike ging op linkshalf spelen en Brian zakte in naar de stopperpositie van Paul. Het voetbal was niet best meer, maar Max werkte in zijn eentje als een paard voorin, alsof zijn leven er vanaf hing. Kort na de wissel met Paul moest Thomas eraf en voor hem kwam Daan Bos in het veld. In deze laatste fase kreeg Schalkwijk wat kansjes, juist ook omdat we de organisatie moesten aanpassen in verband met de blessures. Even leek het erop of Jimmy zijn standaard doelpunt weer tegen ons zou maken, maar Tom was alle keren dat hij onder vuur werd genomen zeer alert en hield zijn doel schoon. Toch was het een klein kwartier voor tijd dat een speler van Schalkwijk, door onze defensie wist te glippen en zo wist te scoren. Met nog minder dan een kwartier te spelen was het 1-4 en Schalkwijk wilde het nog proberen. Maar wij hadden vandaag niet alleen een winnend team waarbij iedereen bereid was om te vechten tot de laatste snik, maar wij hadden ook Max, die kennelijk met zich zelf had afgesproken om net als in de competitiewedstrijd 3 keer te scoren. En ja hoor net na de 1-4, ging de onverwoestbare Max alleen door en zette ruim 10 minuten voor het einde de 1-5 op het scorebord, weer een driepunter, hattrick, van Max en het doek was nu echt definitief gevallen voor de buren uit Schalkwijk. In de laatste fase werden de moegestreden Hans en Max nog gewisseld voor Zeb en  Steven. Even daarvoor kwam Niels er nog in voor Casper. Alle wissels waren nu gebruikt en ook Schalkwijk had al zijn wissels gebruikt, wat ook hun spel niet meer ten goede kwam. Met nog wat blessuretijd erbij floot de scheids rond 19.10 af voor het einde en was de ontlading bij de spelers groot!! Daarna barste  het feest los. Met champagne werd een feest op het veld gevierd en direct daarna ging het feest verder op het podium van de kantine van Legmeervogels, waar iedereen die, van en voor Aurora was uit hun dak gingen toen het team de beker kreeg uitgereikt. Tollie gaf daarna nog een muzikale toegift op het podium, waarna de reis terug met de bus naar Werkhoven werd ingezet. Op ons eigen sportcomplex werden de bekerhelden groots onthaald door DJ-Joost en heel veel Aurorianen van jong tot oud die deze middag de Auroradag hadden gehad en ons groots onthaalden. Met vuurwerk veel muziek, een dansende menigte werd het een groot feest, wat de spelers niet snel zullen vergeten. De JO19 is het eerste jeugdteam van Aurora wat voor het eerste de beker heeft gewonnen. Was het vorige jaar het derde zondag team wat de dubbel haalde, dit jaar ging die eer naar het oudste jeugdteam. DE JO19! Hopenlijk volgen er in de toekomst meer jeugdteams die deze beker apotheose in Uithoorn mee mogen maken. Alle fans en iedereen BEDANKT!  Wat een feest!! Onze Mannuh, jullie waren supergeweldig en de trotse kampioen en bekerwinnaar 2019!!! GEFELICITEERD!!

Opstelling: Tom, Casper, Ronald, ( Daan) Thomas, (Steven) Hans, Brian, Niels,( Paul Schreurs) Lucas, Paul, (Mike), Daen, Max, (Zeb).

Kijk hier voor foto's thuiskomst Clubhuis SV AURORA.

SchAur 1

SchAur 2

SchAur 3

SchAur 4

SchAur 5