Afdrukken

Bekerverslag AURORA JO19-1 - DEV DOORN JO19-2

Geschreven door Hoofdredactie op . Gepost in Voetbal

Dinsdag 29 oktober 2019 
Logo Aurora ander rood2 100  6 - 1 Logo DEV 
AURORA JO19-1 vs DEV DOORN JO19-2
29Thijmen, 37e Max  1e helft   
Ruststand                                            2 - 0                                            
60e en 70e Max, 83e en 88e Zeb  2e helft 653e penalty   
Eindstand 6 - 1  

JO19 NAAR 2E BEKERRONDE NA MOOIE OVERWINNING TEGEN DEV-DOORN:

Voor de trouwe lezers van de wedstrijdverslagen van onze JO19, weten dat ik kritisch maar oprecht de gespeelde wedstrijd probeer weer te geven. Is het goed, dan is dat duidelijk te lezen, wanneer het minder of slecht was ook. Zo was onze wedstrijd afgelopen zaterdag echt de slechtste tot nu toe van het seizoen. Geen mooie generale voor deze belangrijke bekerwedstrijd. Maar hoe anders was het vanavond! We misten Noud, en Syb. Verder waren wij compleet. Ik had DEV twee keer zien spelen, waarin de keeper, de laatste man ( nr 13) de centrale middenveld ( nr 7) en de spits ( nr 12) veruit de meeste indruk hadden gemaakt. Achteraf hoorde ik dat de Albanese spits, bij Excelsior in de jeugd gespeeld had, de middenvelder bij de Fc utrecht en die verdediger ook ergens bij een BVO. Dat was aan hun handelingssnelheid en inzicht duidelijk te merken. Met die informatie waren wij ook aan deze wedstrijd begonnen. Voor ons is de beker toch een apart verhaal, wat kan zorgen voor een mooi slot aan het eind van het voetbalseizoen. Wat zou een herhaling van afgelopen seizoen super zijn!
Onze mannuh begonnen dan ook echt super scherp en tot op het bot gemotiveerd om een mooi resultaat te behalen. De wedstrijd stond onder leiding van de altijd zeer goed fluitende scheidsrechter Jeroen Scherpenzeel. Na zijn eerste fluitsignaal, ontstond er een wedstrijd wat op een moordend hoog tempo werd gespeeld, het spel golfde naar beide kanten. DEV probeerde ons direct vast te zetten, maar onze counters waren in de beginfase messcherp. We wisten dat bij balbezit van de keeper, meestal de spits van DEV met een lange bal werd gezocht. Overigens was het hele spel van DEV erop gericht om zo snel mogelijk hun gevaarlijke spits in stelling te brengen. Vandaar dat Tollie vanavond als cipier moest optreden om de spits geheel uit te schakelen. Ondanks de sterke beginfase van beide teams waari DEV er iets beter uit zag, kregen wij na een dikke 10 minuten iets meer greep op de wedstrijd en kwamen er kansjes. Een vloeiende aanval over rechts kwam bij Paul terecht, die helaas net naast schoot.
Na een minuut of 20 counterde DEV eruit, maar gelukkig konden wij de aanval eruit halen op onze eigen helft en de bal werd teruggespeeld op keeper Jesper. Omdat niet goed te zien was wie er terugspeelde en of het ook daadwerkelijk een terugspeelbal was, pakte Jesper de bal in zijn handen. Helaas voor ons floot de scheidsrechter en kregen wij een directe vrije trap tegen in ons eigen 16-meter gebied een meter of 12 van het doel. Uiteraard werd er een brede muur opgesteld voor het doel en het was te hopen, dat DEV dit buitenkansje niet zou benutten. Het zou erg zuur zijn, als we door zo’n akkefietje een tegendoelpunt zouden moeten incasseren. Gelukkig werd de vrije schop geblokkeerd en konden wij er weer uit komen. Toch was het DEV die in deze fase, halverwege de eerste helft loerde op de counter en daar ook af en toe gevaarlijk in kon zijn. Niet veel later werd hun rechter spits diep gespeeld en Mike wilde het gevaar neutraliseren, maar kwam zeer ongelukkig terecht doordat de speler van DEV over hem viel, zonder opzet overigens, maar wel zodanig dat de al weken goed spelende Mike, de strijd moest staken. Paul Verkerk was zijn logische vervanger die halverwege de eerste helft erin kwam. Paul had dit seizoen pas een kleine 40 minuten in de benen, maar met zijn drive en power naar voren konden we DEV vanaf dat moment goed vast zetten. Het was dan ook wachten op ons eerste doelpunten en na een klein half uur was het dan zover. Een kleine 8 minuten daarna was het alweer Max, die zijn wekelijkse doelpuntje meepikte en het is dat we nog een 100% kans miste, maar met een 2-0 voorsprong gingen wij aan de thee. Uiteraard was het duidelijk dat de wedstrijd nog lang niet gespeeld was en pepten wij elkaar op om ook de tweede helft vol het gas erop te zetten en hoog druk op DEV te houden. Tot onze verassing, speelde DEV in de tweede helft met een 1-4-4-2 opstelling, terwijl ze achter stonden, wat wij uiteraard niet erg vonden. Het idee erachter was mogelijk om een overwicht te krijgen op het middenveld, maar omdat wij zo hoog en fel druk wisten te zetten, kwam van die tactiek weinig terecht. Sterker nog, wij begonnen hierdoor steeds beter te draaien en het was wederom killer Max, die na een klein kwartier de beslissende 3-0 op het bord wist te zetten. Met goed voetbal en nog steeds een hoog tempo werd DEV nu geheel vast gezet en was het wachten op de definitieve genadeklap. Die kwam er echter nog niet, want kort na onze 3-0, counterde DEV eruit en via een voorzet van hun rechterspits, belande de bal ongelukkig op de hand van Tollie. De onpartijdige en prima scheidsrechter Jeroen Scherpenzeel, kon niets anders doen dan de bal op de stip te leggen. Dit buitenkansje werd door de superspits van DEV koelbloedig benut, hij plaatste de bal met precisie in de hoek en was zodoende onhoudbaar voor Jesper. Hierdoor had ook de spits van DEV weer zijn wekelijkse doelpunt meegepikt.  Deze plotselinge 3-1 stand gaf DEV vleugels en zij probeerde uit alle macht om het tij te keren. Wij lieten ons niet meer van de wijs brengen. Onze mannuh, speelde vanavond zo fantastisch en met veel passie, dat ze koste wat het kost de volgende ronde wilde halen. Niet veel later was het wederom Max, die nu alweer zijn derde van de avond maakte Het slotakkoord was voor Zeb, die met zijn grote passen en lengte de moegestreden verdedigingslinie van DEV aan flarden speelde en in de laatste 10 minuten binnen 5 minuten twee keer koelbloedig het net wist te vinden. Met een goede pot voetbal waarin we DEV voor het grootste deel van de wedstrijd onze wil wisten op te leggen, bereikten we de volgende ronde. Rond half 10 vond Jeroen Scherpenzeel het mooi geweest en onder zijn uitstekende leiding, floot hij af voor het einde en konden onze mannuh een klein bescheiden feestje gaan vieren!
Mannuh, gefeliciteerd!

Opstelling: Jesper, Martin,  Niels, Ronald, Thomas,  Lucas, ,Ruben,  Mike ( 24e Paul Verkerk)Paul Thijmen ( 70e Zeb ) en Max. 

DEV 1

DEV 2

DEV 3

DEV 4

DEV 5

DEV 6

DEV 7

DEV 8