Afdrukken

Verslag VVA '71 JO19-1 - AURORA JO19-1

Geschreven door Hoofdredactie op . Gepost in Voetbal

Zaterdag 7 maart 2020
Logo VVA  1 02 Logo AURORA kleur 1 150x180 
VVA '71 JO19-1 vs AURORA JO19-1
  1e helft  
Ruststand                                            0 - 0                                            
79e    2e helft 57e, 89e Max  
Eindstand 1 - 2  

JO19  KAAPT  OVERWINNING  VOOR POORTEN VAN DE HEL TEGEN VVA ACHTERBERG:

Vanmiddag stond de uitwedstrijd op het programma tegen VVA uit Achterberg. VVA stond op de tweede plek met een wedstrijd meer gespeeld. Bij winst zouden wij in punten gelijk komen met nog een wedstrijd tegoed.  We speelden om 16.30 uur omdat hun eerste elftal voor ons speelde tegen DEV. Van tegenstanders hadden wij begrepen dat het een fysiek sterke ploeg is, die hard spel niet schuwde en vaak tot net over de grens speelde. We waren dus gewaarschuwd, bovendien weet ik vanuit het verleden, als we daar speelden in, the middle of knowhere, dat het altijd bikkelen was daar in het buitengebied van Achterberg.

Zonder expad Mike, Niel, Joris en Freek, begonnen we aan de klus. Van de JO17 waren Steven en Thijs erbij, die al een hele wedstrijd in de benen hadden.

Iets over half vijf floot de scheids voor het begin. Wij namen direct het initiatief en zette de gastheren vast op hun eigen helft. Veel kansen kregen wij echter niet in de openingsfase, omdat zij heel compact speelden en loerden op een counter. Hun centrale verdedigingsduo stond als een huis en veel voorzetten of aanvallen via het midden wisten zij onschadelijk te maken. Door ons grote balbezit forceerden wij veel corners. Corners worden meestal door Niels genomen, waaruit regelmatig gescoord wordt. Vanuit de eerste drie a vier corners kwam helaas geen gevaar. VVA kon tegen ons veldoverwicht weinig tegenover zetten, voorin hadden ze een spits, de  kiloknaller, lopen, die de 100 meter in een uur loopt. Dus ons centrale verdedigingsduo had hier geen enkel probleem mee. Wat wel lastig was de vele positiewisselingen voorin bij VVA, waardoor wij in de omschakeling zoekende waren, wie welke speler moest afdekken. Bij een spelhervatting, halverwege de eerste helft werden daar afspraken over gemaakt en stond het bij ons beter, waardoor Ruben meer als centrale middenvelder kon doorschuiven. Wij werden ook steeds gevaarlijker naarmate de eerste helft vorderde, wat beantwoord werd met kleine geniepige overtredinkjes. De prima scheids gaf ons dan ook tot twee keer toe een vrije trap net buiten de 16 meter, maar zowel bij Niels als Rubenstond het vizier niet op scherp, waardoor deze buitenkansjes helaas niets opleverden. Het spel werd harder vanuit VVA en na een dik half uur werd Zeb met een veel te harde charge het veld uit geschopt. De vrije trap leverde helaas niets op, maar de speler in kwestie mocht van geluk spreken dat hij mocht blijven staan. Duwen en trekken en soms geniepige tikjes  op de enkels werden niet gezien of weggewuifd. Gelukkig lieten wij ons niet afleiden of intimideren en probeerde toch die treffers te forceren. Zowel Paul als Noud zaten goed in de wedstrijd en braken diverse keren door op de vleugels, maar hun voorzetten of doelpogingen leverden helaas niets op.

Met een 0-0 gingen we dan ook aan de thee en pepten we ons zelf op voor de tweede helft.
De tweede helft stond er een heel ander VVA. De kiloknaller spits was , helaas, vervangen en ook stonden er twee tropische verassingen in het veld die zeker niet uit Achterberg komen, ook nergens op het wedstrijdformulier of elftalfoto waren te bekennen, maar wel goed konden voetballen. Het was dus een heel ander team en de duimschroeven werden nu door VVA fors aangedraaid. Het wedstrijd beeld was dan ook volledig gekanteld en deze twee nieuwe donkere spelers, speelden vanuit hun middenveld en brachten ons keer op keer in grote problemen door hun technische hoogstandjes. Na een kleine 10 minuten werd Thijmen gewisseld voor Thijs en Steven had tegen het einde van de eerste helft de geblesseerde Zeb vervangen. Thijs moest nu het gevaar op rechts indammen, maar had grote moeite met deze technische speler. Gelukkig had Thijs, Martin als rechtsback achter zich staan, die weer een berenpartij speelde en zowel zijn eigen directe tegenstander wist uit te schakelen, maar ook Thijs kon bijstaan en rugdekking kon geven. Daardoor lukte het bij VVA allemaal net niet om uitgespeelde kansen te krijgen. Wij loerden intussen op de counter met onze snelle spitsen en Max als klasbak in de spits. Ondanks de grote druk die VVA ons oplegde, wisten we na een minuut of 10 in de tweede helft een corner te forceren. De door Niels genomen indraaiende corner naar de tweede paal werd nu snoeihard ineens door Max in de touwen gejaagd. Ze hebben hem alleen gehoord zo hard was die. In de rust bespraken wij ook dat we bij corners vaak niet goed stonden. Van de circa 6 corners in de eerste helft, konden we vrijwel geen enkele bal op het doel krijgen. Nu was de eerste de beste corner wel raak en hadden we die belangrijke goal in de pocket. VVA voerde de druk nog verder op en door dit doelpunt werd hun spel alleen maar harder en vele malen over de schreef. De klappen die Max moest incasseren door het centrale verdedigingsduo waren niet meer te tellen. Ook natrappen bij Noud bleef onbestraft het was dus voor ons zaak de voorsprong te behouden. Het was pompen of verzuipen voor ons, met onze hele ziel en zaligheid probeerden wij de voorsprong te verdedigen, maar al die wissels die VVA de tweede helft erin bracht waren technisch een maatje te groot voor ons. Met veel geluk en wijsheid hielden wij VVA van ons doel af, en de schoten op ons doel waren net niet zuiver genoeg of Syb stond in de weg, die met een aantal goede reddingen de nul hield. VVA kreeg ook enkele corners maar gelukkig voor ons leverde die niets op. Ruim een kwartier voor het einde, wisselden wij Thijs weer, die maar geen vast kreeg op zijn directe tegenstander. Zo mocht de herstelde Zeb het laatste kwartier volmaken. Een dikke tien minuten voor het einde kreeg VVA weer een corner, waarbij wij helaas hun beste speler over het hoofd zagen en zo kon de bewuste invaller koppend de gelijkmaker maken. Deze twee tropische invallers waren een van de weinigen die zich alleen maar met voetbal bezig hielden en met hun technische hoogstandjes het ons lastig maakten. De rest van het team was bezig met intimiderend gedrag en ook vanuit hun begeleiding werd er niet ingegrepen. In het niemandsland daar ver in het buitengebied zijn geen wetten en bepalen ze de regels zelf. Gelukkig bleven wij ons zelf en knokten ons naar het einde van de wedstrijd. 200% werd gegeven om in ieder geval een punt meet te nemen uit deze hel. Ruben en Max hadden opgemerkt dat de kleine keeper van VVA geregeld ver voor zijn doel stond. Het was dan ook weer Max die inmiddels met een forse hoofdwond door wederom een gemene overtreding van een VVA speler, zijn gram haalde en totaal onverwacht in de laatste minuut een bal van circa 30 meter over de, ver uitgelopen, keeper schoot en ons alsnog totaal onverwacht de overwinning bezorgde. De spelers rolden over elkaar heen alsof ze net de europa cup hadden gewonnen. Bij VVA sloegen de stoppen alsnog even door, want Jesper kreeg nog twee halve kopstoten van de keeper te verwerken, maar toen de scheids floot voor het einde was het feest compleet. Dit was gezien het spelbeeld in de tweede helft een gestolen overwinning, een gelijkspel was meer op zijn plaats geweest. Maar als VVA het gewoon bij het voetballen had gelaten, hadden ze de wedstrijd moeiteloos kunnen winnen. Maar inzet en sportief spel heeft vandaag gezegevierd, ondanks al die spelers die VVA inbracht die nergens staan vermeld? Zo staan wij nu in punten gelijk met VVA met nog een wedstrijd in te halen. Hooglanderveen staat nog steeds ingeslagen bovenaan en dit zal wel zo blijven.
Mannuh gefeliciteerd!

Opstelling: Syb , Martin, Niels, Thomas, Lucas, Zeb, ( 30e Steven) Ruben, Thijmen, 55e ( Thijs) Paul, Max en Noud.( 75e Jesper).

VVA 1

VVA 2

VVA 3

VVA 4

VVA 5

VVA 6

VVA 7