Afdrukken

Verslag DVSU JO19-1 - AURORA JO19-1

Geschreven door Hoofdredactie op . Gepost in Voetbal

Maandag 3 oktober 2022 (Beker)

 Logo 0- 3  Logo AURORA kleur 1 klein
DVSU JO19-1 vs AURORA JO19-1
  1e helft
 
Ruststand                                            0 - 0                                           
85e  2e helft
 55e en 65e David, 83e Leon
Eindstand 0 - 3   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIJFDE ZEGE EN POULEWINNAAR  JO19!:

Maandagavond 3 oktober stond de inhaalwedstrijd, uit tegen DVSU op het programma. Deze tegenstander hadden wij twee keer bekeken, dus wisten we waar hun kwaliteiten lagen. Vanavond kwamen zij echter met een compleet ander team het veld in, althans, zeker 5 a 6 spelers hadden zij van andere teams gehaald. De leider van dat team, was vanavond de scheidsrechter, onder het mom van dat ze geen leider hebben bij dit team. De wedstrijden die wij gezien hadden stond deze scheidsrechter gewoon langs de lijn als leider. Soort van scheidsleider dus! Hoe dan ook, kennelijk had DVSU onze uitslagen gezien en wilde zij alles op alles zetten om deze laatste poulewedstrijd niet te verliezen.
Vanavond waren wij compleet en hadden wij dus veel opties om deze wedstrijd met een goed resultaat over de streep te trekken.

Stipt om 20.00 uur trapten we af en vanaf de allereerste seconde was het duidelijk met welke intenties DVSU ons wilde aanpakken. Met volle bak vooruit vlogen ze erop, we kregen nauwelijks kans om in ons spel te komen, zo kort zaten de gastheren er bovenop. Iets wat we tot nu toe nog niet meegemaakt hadden en het was duidelijk dat we hier flink aan moesten wennen. Het was alle hens aan dek bij ons en het was voornamelijk achteruit lopen geblazen. In alle linies stonden er andere spelers dan wat wij hadden gezien en dit waren niet de minste spelers. Met een hoog tempo konden ze van achteruit opbouwen en schoven steeds een mannetje door, waardoor ze op het middenveld steeds een man meer situatie creƫerden. Vooral via hun linkerkant kwam het meeste gevaar, hun linksbuiten was technisch en zeer snel, waar onze gelegenheidsback Tygo zijn handen vol aan had. Afgelopen weekend kwam DVSU tegen VSC vrijwel nooit over de middenlijn heen, nu golfde de ene na de andere aanvalsgolf elkaar op en stonden wij het eerste half uur met de rug tegen de muur. In het eerste kwartier had DVSU al een stuk of vijf corners versierd, maar gek genoeg hadden zij geen afmaker in het team, wat voor ons natuurlijk niet slecht uit kwam. Steeds weer konden wij de aanvallen net op tijd onschadelijk maken, voordat zij echt gevaarlijk konden worden. Luuk had dus wonderbaarlijk weinig te doen, ondanks de druk waaronder wij stonden. In het laatste kwartier van de eerste helft kwamen wij eindelijk een beetje in ons spel en konden we af en toe gevaarlijk worden. Een prima schietkans van Ilaj ging net voorlangs en een paar kopballen van David misten ook nog net het doel. Achterin stond het bij ons als een huis. Steven stond vanavond laatste man met Chris ervoor. Vooral met de snelheid van Steven, pakte het vanavond goed uit, want met zijn snelheid kon hij vele aanvallen en counters onschadelijk maken. Chris moest er een kwartier voor rust even af met een kapotte schoen, zodat Leon hem verving tot aan de rust. Naarmate de brilstand langer op het bord bleef, zag je lichte irritatie binnen het team van DVSU sluipen. Kennelijk hadden zij een makkelijke avond verwacht met al die nieuwe talenten in het team. Het gevolg was, dat ze tot aan de rust geniepige overtredingen maakte, waar de scheidsrechter ( lees leider van hun team) niet tegen op trad. Wij lieten ons echter niet gek maken en vertrouwden erop dat we uiteindelijk wel de openingstreffer zouden maken, omdat we steeds beter onder hun druk uit konden voetballen. Tot aan de rust gebeurde er verder niet veel meer en zo gingen wij met een 0-0 tussenstand aan de thee.

Vanaf het begin van de tweede helft namen wij gelijk het initiatief.  Nu waren de rollen omgekeerd en voerden wij de druk maximaal op. Martin kwam erin voor Rens, Steijn voor de goed spelende Lars en Chris kwam er weer voor Leon in. Direct kregen wij een kans voor Steijn maar deze ging net naast, DVSU counterde er gelijk uit maar Luuk stond een doelpunt in de weg. Luuk zag  nu de ruimte op de helft van de tegenstander en trapte gelijk ver uit, de hoge bal werd mooi doorgekopt door Ilaj en wist daarmee David in stelling te brengen die alleen op de keeper af ging. Oog in oog met de keeper faalde David niet en wist ons zo, na een 10 minuten spelen in de tweede helft op de bevrijdende 0-1 te schieten. Wij roken nu bloed en wilden gelijk doordrukken wat ook lukte. DVSU kwam er in deze fase niet meer aan te pas en nu kregen wij een aantal corners achter elkaar. De corners worden altijd fraai door Ilaj ingebracht en zijn ook door ons ingestudeerd. Zo was het de derde corner in de 65e minuut die prachtig indraaide, buiten bereik van de keeper, waar David wel raad mee wist. Zo stonden we na 20 minuten spelen in de tweede helft op een riante 0-2 voorsprong en zou het voor DVSU een zware kluif worden op nog een goed resultaat. De lichte irritaties van voor de rust, sloeg nu om naar forse irritaties wat zich uitte in soms grof en gemeen spel. Eerst was het Tijn die een klap in zijn gezicht kreeg waar de scheids, uiteraard, niets tegen deed, vervolgens forse tackels op de ledematen van onze spelers. Ook verbaal werd het er niet vriendelijker op. Het was nu voor ons ook echt pompen of verzuipen, want DVSU was overgeschakeld op plan B, en dat was zoveel mogelijk tegenstanders schoppen en raken. Van goed voetbal was er nauwelijks meer sprake en je zag dat bij ons een aantal spelers hier zichtbaar moeite mee hadden om nog zonder angst te blijven spelen. Een kwartier voor tijd sloeg de vlam helemaal in de pan. Lars was er weer ingekomen voor Lucas en was al enige tijd ongrijpbaar voor de verdediging van DVSU. Totdat de centrale verdediger, die al de hele tijd aan het uitdelen was, het welletjes vond en Lars keihard van achteren vol op zijn bovenbeen schopte. Kermend van de pijn lag Lars op het veld en kon helaas niet meer verder. Hij werd van het veld gedragen en weer trad de scheidsrechter niet op! Niet veel later kon een speler van DVSU en Martin met geel het veld verlaten, nadat de speler van DVSU Martin  had beledigd. Na appeleren van DVSU spelers besloot de scheids dus ook maar om Martin eraf te sturen. Ondanks al dit geweld bleef het enigszins spannend, omdat een tegendoelpunt de aansluitingstreffer zou betekenen. Tot twee keer toe zag Luuk in de slotfase een speler van DVSU op volle snelheid op hem afkomen, maar heel koelbloedig wist Luuk ook dit gevaar weer te pareren. Een corner in de laatste 10 minuten voor tijd wist Leon hard in de touwen te jagen en stelde daarmee de winst definitief veilig. In 10 minuten tijd zou DVSU nooit meer langszij kunnen komen. De scheids was het kennelijk ook zat en floot een aantal minuten te vroeg af voor het einde van de wedstrijd. Na deze enerverende bekerthriller, die gelukkig net niet geheel ontspoorde, mochten wij ons geheel terecht tot poulewinnaar kronen.

Nu wacht ons eindelijk de competitie die helaas pas op 29 oktober van start gaat!
Op 17 december de 5e bekerronde, waarna de winterstop aanbreekt.

Mannuh, gefeliciteerd, grote klasse en succes in de competitie!! 

Opstelling: Luuk, Tygo ( 45e Martin), Steven, Chris, Rens ( 45e Steijn), Boris, Lucas ( 60e Leon), Tijn, David, Lars en Ilaj. 

DVSU 1

DVSU 2

DVSU 3

DVSU 4

DVSU 5