Afdrukken

Verslag AURORA JO19-1 - STERRENWIJK JO19-1

Geschreven door Hoofdredactie op . Gepost in Voetbal

Zaterdag 19 november 2022 (Comp.)

Logo AURORA kleur 1 klein  3 - 3 LOgo 
AURORA JO19-1 vs STERRENWIJK JO19-
43e David
1e helft
 31e
Ruststand                                            1 - 1                                           
77e Boris, 85e Steijn
2e helft
 50e en 60e
Eindstand 3 - 3   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZWAARBEVOCHTEN GELIJKSPEL JO19 IN HARDE WEDSTRIJD TEGEN STERRENWIJK:

De vierde wedstrijd stond vandaag op het programma en wel thuis tegen Sterrenwijk uit Utrecht. Vorige week de volle winst gepakt uit bij Delta, vandaag wilden we die stijgende lijn doorzetten. Helaas raakt de ziekenboeg steeds voller. Zo konden we vandaag niet beschikken, door blessures, over: Lucas, Sverre, Wouter en keeper Luuk en Steven moest de bank weer bij het eerste warm houden. We hadden als extra wissel Zico ( 14 jaar ) meegenomen uit de JO15 die daar wekelijks loopt uit te blinken. Mogelijk zou hij zijn eerste minuten kunnen maken in de JO19.

Het was waterkoud en om 15.00 uur floot scheidsrechter Hans Meijer voor het begin van de wedstrijd. Sterrenwijk was met 17 man gekomen, waarvan de meesten van buitenlandse komaf waren. Veel met fors overgewicht en qua leeftijden, hadden wij het idee dat er zeker een man of vier a vijf, qua leeftijd niet in thuis hoorden. Jammer was ook dat er een aantal bijliepen, die absoluut niet kwamen om een leuke partij te voetballen, maar vanaf het begin af aan tegen alles wat bewoog aan onze kant liepen te schoppen. Wij kwamen dan ook geen enkel moment in ons eigen spel. We waren vanaf het begin af aan te veel geïntimideerd door deze tegenstander, die ook verbaal continu bezig waren met de scheids en met onze spelers. Als we al in balbezit kwamen dan leverden we bijna vijftig procent van de ballen zo weer in bij de tegenstander. Het was dus van onze kant zeker in de beginfase heel matig omdat we niet met deze omstandigheden om konden gaan. We speelden te behoudend, waardoor we de tegenstander daar precies mee in de kaart speelde. Daarmee bereikten de gasten uit Utrecht met hun intimiderende spel, precies wat ze daarmee wilden bereiken. Het moet zeker gezegd worden dat er bij hen, twee a drie, heel goede spelers bijliepen. Dat waren dan ook de mannen die voor gevaar zorgden en de rest van het team was alleen bezig met zagen en hakken. Het was dan ook wachten op blessures. Toch kon Sterrenwijk met deze drie uitblinkers het ons in verdedigend opzicht niet echt lastig maken. In het eerste deel hadden ze geen enkele uitgespeelde kans gehad maar onze mannuh uiteindelijk ook niet. Na een kleine 25 minuten, moesten wij de boel gaan omzetten omdat Chris na een zware tackel niet meer verder kon. Daardoor moesten we onze aanvaller Tygo naar de stopper positie terugzetten en hadden we nog maar twee wissels over. Door deze omzetting kwamen we nog meer in de verdrukking te staand en waren we onze snelheid aan de rechtervleugel kwijt. Normaal gesproken zouden we Steven op de plek van Chris kunnen neerzetten, maar die is al weken reserve bij het eerste. Gelukkig kon Joris het eerste half uur, die gelegenheidskeeper was omdat Luuk er niet was, zijn doel aardig schoonhouden. Een vrije trap net buiten de 16 meter na een dik half uur spelen was hem te machtig en werd prachtig door de spits van Sterrenwijk in de kruising geschoten. Op zo’n manier op achterstand komen is nooit leuk en zeker in deze wedstrijd niet, omdat wij totaal nog niet aan voetballen waren toegekomen. Gelukkig is de teamspirit super bij onze mannuh en geven ze nooit op. Ondanks dat het spel van de tegenstander steeds harder werd, kregen wij toch iets meer grip op deze wedstrijd en kwamen wij toe aan kleine kansjes en was er weer wat sprake van een gedegen opbouw. Zo hadden wij na deze tegentreffer zelf nog een paar kansjes, en de steekbal van Lars vlak voor de rust door het centrum van Sterrenwijk heen, was voor David een koud kunstje om deze koelbloedig af te ronden. Zo kwamen wij vlak voor de rust weer op gelijke hoogte, wat een aardige opsteker was voor de tweede helft.

Uiteraard bespraken we in de rust de punten die we de tweede helft beter moesten doen. Maar helaas verslikte Ilaj zich vlak na de rust in zijn tegenstander, zodat die via de rechtervleugel kon opstomen richting ons 16 meter gebied. Zijn voorzet bereikte de spits die geheel ongedekt de 1-2 kon binnen schieten. Een geheel onnodig doelpunt, die ook haaks stonden op de afspraken die we juist in de rust met elkaar gemaakt hadden. Door deze snelle tegentreffer na de rust, waren we het even geheel kwijt en weer enkele minuten later was het weer de spits die geheel ongedekt de 1-3 binnen kon schieten en ons verdedigende falen voor de tweede keer genadeloos afstrafte. Deze voorsprong wenste Sterrenwijk niet meer uit handen te geven en het irritante agressieve voetbal werd vanaf dat moment steeds harder. Het was eerst Lars die door midden werd geschopt en van het veld moest worden gedragen. Het was gelijk het moment dat de 14-jarige Zico zijn debuut mocht maken in dit team. Niet veel later was het de beurt aan Martin die de wedstrijd uit geschopt werd. Zo moest Rens zijn positie innemen, terwijl Rens ook al een hele wedstrijd erop had zitten bij de JO15. Met nog een dikke 25 minuten op de klok, hadden wij er op de bank geen vertrouwen meer in dat dit nog goed zou komen. Temeer er nog een aantal spelers op hun laatste tenen bijliepen. Zo was het Steijn die al vanaf het begin af aan steeds fors werd aangepakt en het was een wonder dat hij überhaupt de tweede helft had gehaald. Van de Sterrenwijk kant was al lang geen sprake meer van voetbal en het schoppen werd steeds erger. Vooral de linksback, kwam meerdere keren met gestrekt been in of maakte forse teckels op onze spelers. Uiteindelijk werd het de scheidsrechter ook te veel. Lang had hij de kaarten op zak gehouden, maar na de zoveelste gemene overtreding van de linksback, mocht die speler met geel voor 10 minuten eraf. Met nog een kwartier op de klok, gingen onze mannuh nog vol voor hun laatste kans. Met alles of niets voetbal werden de ballen naar voren gepompt, van een ordelijke opbouw was geen sprake meer, dus alles gewoon naar voren. Doordat bij Sterrenwijk die back eruit was, hadden zij de zaakjes achterin niet goed meer op orde. Daar profiteerde David en Steijn een paar keer bijna van. Maar het was Boris die 10 minuten voor tijd de aansluitingstreffer met een hard schot uit de tweede lijn binnen schoot en de goede keeper van Sterrenwijk totaal verraste. We voerden met onze laatste krachten de druk verder op en weer een paar minuten later was het de totaal leeg gespeelde en geschopte Steijn, die zich met zijn laatste krachten door de verdediging van Sterrenwijk wurmde en oog in oog met de keeper al zijn frustratie in zijn schot legde en verwoestend uit haalde. Met al deze frustratie en al zijn adrenaline in dit schot, stelde Steijn voor dit team een gelijkspel veilig. Meer zat er vandaag na deze schoppartij voor ons niet in. Gelukkig floot de scheids vrij snel na de gelijkmaker af, zodat we deze schoppartij snel konden vergeten. De derde helft zorgde daar in ieder geval voor! Volgende week hopelijk weer een voetballende tegenstander, zodat we onze kwaliteiten weer kunnen laten zien en zodat we in ieder geval weer met plezier kunnen voetballen. Grootste winst vandaag is dat we als team zijn blijven vechten en daar met een punt voor werden beloond!

Mannuh gefeliciteerd!!

Opstelling: Joris, Martin ( 60e Rens), Leon, Chris ( 20e David),Matti, Boris, Ilaj, Tijn, Steijn, Lars, en Tygo.

Sterenw 1

Sterenw 2

Sterenw 3

Sterenw 4

Sterenw 5

Sterenw 6