Afdrukken

De schrijvende supporter: Interview met Bertus van der Poel

Geschreven door Hoofdredactie op . Gepost in Voetbal

Bertus 2 300Bertus van der Poel is denk wel de oudste en trouwste supporter van SV aurora. De enige wedstrijd die Bertus mist elk seizoen is de wedstrijd als er carnaval is in Werkhoven. Bij uitwedstrijden rijdt Bertus altijd mee met onze vaste fotograaf Peter Beemer en bij thuiswedstrijden is het maar een klein stukje lopen.
Was laatst bij een feestje van Bertus toen hij 85 was geworden. Samen met van Zanten en onze wederhelften hadden we een leuke zondagmiddag.

Profscheidsrechter Jeroen Manschot ( familie van Bertus en Gerrie), die die dag om 12.15 uur Sparta had gefloten in Rotterdam, was gelijk na de wedstrijd naar Werkhoven gereden om bij het feestje van Bertus te zijn. Dat zegt al genoeg hoe geliefd Bertus is en ik daar gebruik van maakte om even op de foto te gaan met Manschot.Jeroen plus scheids 300
Vorige week ben ik samen met van Zanten een avondje bij Bertus en Gerrie geweest om gezellig een bakkie te doen (met cake) en een drankje. Tijdens dit bezoek ook weer mooie verhalen gehoord van vroeger.
Gerrie de wederhelft van Bertus vindt het heerlijk als Bertus naar de voetbal is. Dan heb ik een rustige middag en kan ik ook lekker mijn ding doen, zei Gerrie.

Bertus hoe jong was je toen je ging voetballen?
Bertus: ik was 12 jaar toen ik bij een jeugdteam zat. Dat was in 1953. We speelden toen met een leren bal met veters. We speelden geen competitie want die was er nog niet. Gewoon lekker een balletje trappen met elkaar.
jeugdelftal 1953 extra scherp 600Een jaar later speelden we wel competitie en tot mijn 16 de jaar. Daarna ging ik al naar de senioren en mocht ik op de bank gaan zitten bij het eerste elftal.
Zo kwam ik in het eerste, maar duurde tot mijn 18 de. Want er lag een oproep op de mat voor militaire dienst. Ik wilde graag marinier worden en dat was in Doorn en dus lekker dichtbij voor mij. Had een opleiding van 4 maanden en kreeg kort daarna een oproep om naar New Guinea te gaan aan de andere kant van de wereld. Dat duurde 18 maanden, dus even geen Aurora Boys  meer. Ik vond het mooi om dit te beleven. Heb er verder weinig geleerd , maar wel mijn conditie op peil kunnen houden, zodat ik bij terug komst in Werkhoven gelijk bij de selectie kon aansluiten.

Op welke locaties heb je in Werkhoven gespeeld?
We speelden op een weiland bij van Echteld over het stalen bruggetje van de oude kromme rijn een pad langs de familie Bos.
In de Ambacht straat.
Natuurlijk ook op de Kerkenbogaard en Beverweerdseweg .

 

 

 

Veterenen 1974Je komt uit een grote familie met een aantal broers die ook voetbalden. Heb je samen met je broers in 1ste elftal gespeeld?
Ja we speelden met 4 poelen in 1 elftal. Speelde met Gerard, Huub  en neef koos van der Poel in het eerste elftal.
Aurora had 1 buitenlandse speler en dat was ik want heb een tijdje in het buitenland gewoond/ gewerkt en ik was een snelle rechtsbuiten speler.
Als laatste als speler nog in de veteranen gespeeld, aldus een mooie tijd gehad .
Daarna nog deed ik de inkoop bij Aurora en stond ook regelmatig samen met Ger achter de bar bij wedstrijden en kaartavonden en partijen.Ger 500

Wat voor werk deed je tijdens uw voetbalcarrière?
Ik heb bij Dentex BV- Nestle Nederland- free record en tot mijn pensioen bij TNT gewerkt.
Ik geniet al jaren van mijn pensioen en dat bevalt me goed. In de nacht heerlijk dromen dat er wonder gebeurt.

Wat vind je nu van het voetbal bij Aurora?
Aurora speelt in competitie weer tegen oude bekende clubs en dat is gewoon weer gezellig langs de lijn.
Teamgeest mag wel wat beter, maar gaat langzamerhand wel beter.

Heb je nog een droom?
Jazeker. Laat mijn droom een keer uitkomen voor het 100 jarig bestaan van de club en sparen voor een groot feest.

Mijn dromen blijven toch doorgaan als oud marinier, en ze komen toch in betere tijden altijd een keer uit, aldus de rapporteur langs de lijn.

Groeten Bertus van der Poel.